Korelacja między ceną Bitcoinów a ceną akcji osiąga nowy, wszechobecny poziom.

Korelacja Bitcoin’a z S&P 500 osiągnęła nowy wszechczasowy poziom, co to oznacza dla ceny BTC?

Ostatnio cena Bitcoinu wykazuje rekordowy poziom korelacji z tradycyjnymi rynkami i 9 lipca korelacja pomiędzy S&P 500 a BTC osiągnęła nowy, wszechobecny poziom.

Z danych Skew wynika, że roczna zrealizowana korelacja wyniosła 0,38 w czwartek 9 lipca, a nastąpiło to po tym, jak metryka osiągnęła nowe wyży na początku tygodnia.

Bitcoin – S&P 500 Zrealizowana korelacja

W ostatnim czasie korelacja z tradycyjnymi rynkami rośnie w stałym tempie, a rok później osiąga kolejne, nowe, wszechobecne rekordy. Z danych Skew wynika również, że 1-miesięczny wynik również osiągnął w środę rekordowy poziom 0,78, ale od tego czasu spadł do 61,5.

Podczas gdy Bitcoin wykazuje rosnącą korelację z rynkiem akcji, tego samego nie można powiedzieć o złocie, które przekroczyło 1.800 dolarów i ustanowiło nowy rekord, którego nie odnotowano od 2011 roku.

Ostatni raport działu badań firmy Kraken wykazał, że korelacja z metalem szlachetnym spada. Trzydziestodniowa korelacja walcowania Bitcoinu również osiągnęła czteromiesięczne minimum na poziomie -0,49, czyli poziom znacznie poniżej rocznej średniej wynoszącej 0,24.

Czy korelacja jest oznaką dojrzewania Bitcoinu?
Korelacja pomiędzy Bitcoinem a tradycyjną giełdą wzrosła po wybuchu koronaawirusa i krachu 12 marca do 3.750 dolarów. Ostatni raport z badań Cointelegrapha sugerował, że ten trend może zakończyć się po zmniejszeniu o połowę, ale stało się dokładnie odwrotnie. Jest to prawdopodobnie spowodowane ciągłymi konsekwencjami ekonomicznymi COVID-19.

Podczas gdy wzmocnienie korelacji między Bitcoin Trader i rynków akcji jest uważany za znak, że klasa aktywów jest dojrzały, charakter nieuregulowanych produktów pochodnych Bitcoin sprawia, że jest podatny na długie i krótkie wyciski.

Niektórzy analitycy sugerowali, że korelacja Bitcoinu z tradycyjnymi rynkami może sygnalizować, że BTC jest coraz częściej reprezentowana w szerszym zakresie tradycyjnie ustrukturyzowanych portfeli i byłby to znak, że przyjmowanie jest kontynuowane.

Czy cena Bitcoinów jest na granicy korekty?

Wraz ze zmniejszeniem o połowę i całym tym szumem, który ją otacza od dawna, cena Bitcoinów wydaje się spłaszczona. Cyfrowe aktywa osiągnęły rekordowo niską zmienność, z 10-dniową zrealizowaną zmiennością sięgającą 0,2 punktu, co jest wartością niską nie obserwowaną od listopada 2018 roku.

Miesięczny handel wolumenem Bitcoinów na fiata lub stabilnecoin

Miesięczny handel wolumenem Bitcoinów na fiata lub stablecoin. Źródło: CryptoCompare

Malejąca zmienność Bitcoinu występuje również wraz ze spadkiem wolumenu handlu, a ostatnie dane pokazują, że wolumen dla par handlowych BTC-USDT i BTC-USD spadł w czerwcu o 56% i 44%.

Ponieważ cena nadal napotyka na opór na poziomie 9.300 dolarów, zmiana ostrej korekty w dół nadal rośnie. Z tego powodu, inwestorzy postrzegają 9.500 dolarów jako krótkoterminowy poziom ceny Bitcoinów, który musi zostać przełamany. Zaniechanie tego zwiększa ryzyko, że cena może spaść do lub poniżej poziomu 8.000 dolarów.

Tendencję tę można zaobserwować w odniesieniu do kryptońskich instrumentów pochodnych i produktów spot. W czerwcu wolumen instrumentów pochodnych spadł o 35,7%, najniższy w 2020 roku, a wolumen spotowy o 49,3%.

Malejące wolumeny, niska zmienność, silna korelacja z akcjami i malejąca korelacja ze złotem – wszystko to wydaje się być korzystne dla ceny Bitcoin, zwłaszcza, że inne bezpieczne aktywa radzą sobie dobrze.