Kava, aby wypuścić na rynek pieniężny o charakterze blokowym.

Udostępni również symbol zarządzania.

Zdecentralizowane finanse, czyli platforma DeFi, Kava ogłosiła zamiar wprowadzenia na swojej platformie Cosmos blockchain krzyżowego rynku pieniężnego, aby wykorzystać możliwości DeFi.

Kava powiedział w oświadczeniu na swojej stronie internetowej, że chce zbudować aplikację o nazwie Harvest, która pozwoli użytkownikom pożyczać lub pożyczać cyfrowe aktywa, w tym BTC, CRP, BNB, BUSD, KAVA i USDX. Klienci będą otrzymywać odsetki oraz żeton zarządzania Harvest’s HARD.

Harvest zintegruje dane dotyczące cen Kava z Chainlink, aby ułatwić transfery między łańcuchami. Firma stwierdziła, że dostęp do platformy może mieć „każdy w dowolnym miejscu“, ponieważ jest ona otwarta i bez zezwolenia. Harvest idealnie pomoże zintegrować „interesariuszy rynku finansowego w niszach nie ograniczonych do aplikacji fintech, giełd i instytucji finansowych“.

Ostatecznie, Kava powiedział, że opublikuje więcej aplikacji wykorzystujących jej łańcuch blokowy dla produktów DeFi. Harvest korzysta z aktualizacji sieci mainnet firmy Kava.

Prezes i współzałożyciel firmy Kava, Brian Kerr, powiedział, że ważne jest, aby firma oferowała symbol zarządzania. Jest to symbol zarządzania, HARD, który „zharmonizuje zdecentralizowane działania w ramach ekosystemu pożyczek i kredytów“. Powiedział:

„Co ważne, ta fundacja zapewnia deweloperom możliwość szybkiego budowania aplikacji na otwartej, zdecentralizowanej sieci Kava, przy jednoczesnym wykorzystaniu jej bezpieczeństwa, mostów międzykanałowych i innej infrastruktury, która w przeciwnym razie kosztowałaby miliony, a jej niezależny rozwój trwałby lata“.

Użytkownicy zbiorów posiadający HARD będą mogli również zarządzać dystrybucją nagród w sieci i wybierać, które z zasobów cyfrowych mogą zostać wykorzystane. Kava powiedział, że w ciągu najbliższych kilku lat 20 proc. całkowitej ilości żetonów HARD trafi do Kava Stakers.

Cointelegraph wcześniej poinformował, że firma Kava została wybrana przez Binance jako jeden z jej partnerów integracyjnych, gdy wymiana stawiała pierwsze kroki w przestrzeni DeFi.